קבל כמה טיפים שיעזרו לך להפוך לכותב קוד CSS טוב יותר

blog004

זה לא קשה להפוך להיות כותב CSS קוד טוב יותר אם אתה מוכן להשקיע את הזמן והמאמץ כדי לשפר את כישור כתיבת הקוד שלך.

היכולת ואין סוף אפשרויות בעיצוב, CSS הפכת לשפה הכי חשובה בעיצוב אתר אינטרנט ולכן מיטב המעצבים מעצבים אתר שייציג את כל האלמנטים הגרפיים דרך CSS ולא הטמעה פיזית של תמונות אייקונים ועוד.

רוב בוני האתרים וכותבי הקוד הם טובים אבל רובם מחפשים איך לעגל פינות ולקצר את הדרך בפיתוח היישום ולסיים את העבודה במהירות.

אם אתה מחפש להביא את כישורי כתיבת קוד ה CSS שלך לרף העליון של כתובי הקוד חשוב לשמור על כמה כללי עבודה בסיסיים שיהפכו את כתיבת הקוד שלך לנוחה יותר.

הטיפים הבאים הם בסיסיים מאוד אבל חיוניים מאוד לתהליכי עבודה ממושכים.

תמיד לאמת את הקוד שלך

חשוב תמיד להכניס לשגרת העבודה שלך תהליך של אימות הקוד שלך. אפשר לאמת את קוד ה- CSS שלך באמצעות W3C Validator, וכיום רוב עורכי קוד CSS אפילו מציעים אימות מיידי על הקוד שלך בזמן כתיבת הקוד תוך צביעת קוד שגוי בצבע בולט, ולכן אין תירוץ לא לאמת את הקוד בדרך הנכונה. קוד מאומת וכתוב נכון יהיה נגיש לצפייה בכל דפדפן ופלטפורמה להצגת היישום.

ארגון הקוד הוא המרכיב העיקרי לקוד CSS מוצלח

חשוב להבין שכותבי קוד CSS הטובים ביותר הם אלו שהשכילו להבין שקוד נקי, מאורגן ומסודר הוא מה שצריך כדי לכתוב קוד CSS מוצלח.

ישנן כמה דרכים שבהם תוכל לשמור על קוד מאורגן, כתיבת קוד נקי בעל אידנטציה (הזחה בעברית) ומיושר, מקל על כתיבה והתמצאות בקוד. הכנסת הערות הסבר בתוך שורות הקוד שורת הערה ברורה על מהות הקוד ועל מה הוא משפיע. ניהול קובץ תיעוד (Documentation), המתעד את תהליכי העבודה בקוד העיצוב, מה שמביא להקלה בהבנה ובחזרה לקוד לאחר זמן שלא התעסקת בו וגם אפשרות הבנת הקוד לכותב קוד שלא כתב את הקוד הראשוני.

קוד מאורגן לא רק יקל עליך להוסיף תכונות נוספות לקוד אלה גם לחזור בעתיד ועדכן אותו בייתר קלות.

קוד HTML מאופס

כותב קוד CSS טוב יודע כמה חשוב להשאיר את קוד ה HTML נקי מהגדרות CSS ולכן כותב קוד הCSS לעולם ינהל את הגדרות העיצוב אך ורק בקובץ CSS נפרד. כך השליטה על עיצוב הדף היא אבסולוטית וקלה לעדכון ושדרוג, וחוסך זמן בחיפוש אחר שורת קוד בתוך ים קבצי ה HTML.

אפיון ותיכנון הקוד

תמיד חשוב לאפיין את דרך כתיבת הקוד לפני תחילת הכתיבה, אתה צריך להבין את התוצאה שאתה רוצה לקבל ולחשוב על הדרכים הטובות ביותר כדי להגיע לתוצאה שאותה תרצה להשיג. היכולות של שפת ה CSS הן רבות ומגוונות וכל הזמן מתעדכנות ומתווספות לה תכונות חדשות נוספות, לכן חשוב שתמיד, במיוחד בחזרה לקוד לאחר הפסקה ממושכת, להעיף מבט בתיעוד הקוד, יתכן ותמצא דרכים חדשות וקלות יותר לעיצוב וגם לחסוך בשורות בקוד, מה שבסופו של דבר הופך את זמני טעינת הדף למהירים יותר.

השתמש בפחות קוד

כדי להפוך את קוד ה CSS שלך מטוב למצויין, אתה צריך להיות מסוגל להשיג את אותן התוצאות אבל אם פחות שורות קוד. כמו שכבר ציינתי CSS היא שפה עשירה בתכונות לעיצוב שכל הזמן מתחדשת, מה שאומר שבתור כותב קוד אתה צריך להיות מעודכן בחידושים ותמיד לחפש את התכונה שתוכל להביא אותך לתוצאה הכי טובה תוך ניצול מקסימלי של יכולות הCSS,.כתיבת קוד באופי כזה יגרום לקוד שלך להיות מסודר יותר ובוודאות יאיץ את יישומי האינטרנט שלך.

זכור, התמדה בכללים אלו בטוח שישפרו את כישורי ה CSS שלך ותהפוך לכותב קוד ברמה גבוהה מאוד.